Kuidas valida sobivaimat tööpinda?

15. jaanuar 2017

Saadaval väga palju erinevaid materjale ja see võib valiku tegemisel olla tõeliselt suur väljakutse. Siin on loetletud mitmed soovitused, mida võiks arvestada valiku tegemisel.

Lõikeriistad: kui sa eelistad toitu valmistada otse tööpinnal, siis ole kindel, et materjal, mida valid, oleks kriipimiskindel. Selleks sobib ideaalselt keraamika ja kvarts kivi.

Pritsmed: kui eelistad nõusid pesta kraani all ja tekib palju pritsmeid, siis vali tasapind, mis on kergesti pühitav ja ei ima vett endasse. Selleks on hea kvarts, keraamika ja graniit. Sobib ka laminaat, kuid ühenduskoht peab jääma valamust kaugemale.

Kuumus: mõned materjalid ei ole vastupidavad suurele kuumusele ja võivad saada kahjustada. Kui kokkad palju ja tõstad kuumi potte tööpinnale, siis on selleks sobiv graniit ja keraamiline tööpind. Soovitame siiski kasutada eraldi kuuma- ja lõikealuseid.

Kui eelistad sooja maakodu tunnet, siis on hea valik täispuit töötasapind. Õigesti ja korrapäraselt hooldades, kestab puidust tasapind väga pikalt. Väiksemad kriimud on kerge välja lihvida ja uuesti õlitada või lakkida.

Kuigi marmorit köökidesse ei soovitata oma poorsuse pärast on ta näiteks Rootsis väga populaarne valik. Marmorist töötasapind võiks sobida neile, kes kokkavad vähe ja naudivad rohkem köögi luksuslikku väljanägemist. Õigesti hooldades, saab pinna küllaltki plekikindlaks muuta.

Loomulikult mängib tähtsat rolli eelarve, mida on võimalik kulutada tööpinnale. Kui vanad kapid on veel korralikud ja välja vahetada ei ole tarvidust, siis saab lubada endale luksuslikumast materjalist tööpinna.
Töötasapinna hind kujuneb paigalduse keerukusest, materjali paksusest, servaprofiilist, valamu paigalduse tüübist ja loomulikult materjalist endast. Ka materjali siseselt on hinna erinevused üpris suured. Vastavalt oma eelarvele on võimalik neid kombineerides saada endale sobivaim valik. Näiteks kui valida 30 mm kivi asemel 20 mm tasapind on hind suurusjärgus 1/3 soodsam.


© Kripex OÜ